2012’nin En Çok Merak Edilenleri

2012’nin En Çok Merak Edilenleri
Facebook Twitter Google Pinterest
Google Zeitgeist 2012’de 2012 yılında 50’yi aşkın ülkede en çok neler arandı, hangi başlıklar, kişiler arama trendlerinde yükseldi

 

Tüm bunların cevaplarını Google'ın her yıl açıkladığı Zeitgeist listesinde bulabilirsiniz. Google Zeitgeist 2012 listesinde, geride bıraktığımız yılın en önemli olayları ve en son trendleri gözler önüne seriliyor.

 

Google’da her yıl yapılan aramalarda yükselen trendleri kapsayan Zeitgeist’ın 2012 sonuçları açıklandı. Google Zeitgeist’da, yılın en hızlı yükselen 10 sorgusuyla birlikte 2012'nin ruhunu yakalayabilmek amacıyla milyarlarca Google araması incelendi. Google tarafından her yıl, yıl içinde aramalarda yükselen trendlerin açıklandığı Zeitgeist  bu yıl da 2012 yılının en önemli olayları ve en son trendlerini gözler önüne serdi. Dünyada trend olan aramalar arasında ise ilk sırada ani ölümüyle büyük üzüntü yaratan Whitney Houston yer aldı. İkinci sırada Gangnam Style yerleşirken, üçüncü sıraya Hurricane Sandy oturdu.

Google’ın farklı kategorilerde belirlediği yükselen arama trendleri listesinde bu yıl Facebook, Youtube ve e-Okul ilk sıralara yerleşti. En çok aranan TV Dizileri listesinde ise geçen yıldan bu yana en çok konuşulan yapımlar arasında yer alan popüler TV Dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl’ ilk sıraya oturdu. En fazla aranan ünlüler listesinde Hadise ilk sıraya yerleşirken, en çok aranan spor takımları arasında da Galatasaray birinci sıraya yerleşti.

Google Zeitgeist 2012′in en hızlı yükselen Seyahat Noktaları aramalarında ise Antalya, Bodrum, Alanya gibi tatil destinasyonları Paris, Mısır, Maldivler, İspanya gibi şehirleri ardında bırakarak üst sıralara yer aldı.

Google Zeitgeist 2012’de daha fazla detaya erişmek içinhttp://www.google.com/zeitgeist/2012/#the-world sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de Trend Olan Aramalar
1.     Facebook
2.     YouTube
3.     e-Okul
4.     Ösym
5.     Ekşi Sözlük
6.     Araba Oyunları
7.     Milliyet
8.     İşkur
9.     Hürriyet
10.   Habertük

Dünya’da Trend olan Aramalar
1.     Whitney Houston
2.     Gangnam Style
3.     Hurricane Sandy
4.     iPad 3
5.     Diablo 3
6.     Kate Middleton
7.     Olympics 2012
8.     Amanda Todd
9.     Michael Clarke Duncan
10.   BBB12

En Çok Aranan Ünlüler
1.     Hadise
2.     Mustafa ceceli
3.     Tarkan
4.     Halil Sezai
5.     Murat Boz
6.     Orhan Gencebay
7.     Demet Akalın
8.     Yıldız Tilbe
9.     Hande Yener
10.   Ajda Pekkan

En Çok Aranan TV Dizileri
1.     Muhteşem Yüzyıl
2.     Kuzey ve Güney
3.     Kurtlar Vadisi Pusu
4.     Yalan Dünya
5.     Suskunlar
6.     Arkak Sokaklar
7.     Sakarya ve Fırat
8.     İşler ve Güçler
9.     Karadayı
10.   Alev Alev

En Çok Aranan Spor Takımları
1.     Galatasaray
2.      Trabzonspor
3.     Fenerbahçe
4.     Bursaspor
5.     Beşiktaş
6.     Sivasspor
7.     Orduspor
8.     Kayserispor
9.     Antalyaspor
10.   Gaziantepspor

Trend Olan Seyahat Noktaları
1.     Antalya
2.     Bodrum
3.     Alanya
4.     Dubai
5.     Kıbrıs
6.     Fethiye
7.     Paris
8.     Mısır
9.     Maldivler
10.   İspanya

Zeitgeist Hakkında
2012, küresel güçlerin oyunlarından tarihi seçimlere ve tüm diğer olaylara kadar önemli anların yılıydı. Bu siteyle dünyanın neleri aradığını göstermek için bir trilyondan fazla sorgu analiz edildi. Google Arama Trendleri ve dahili veri araçları gibi birden çok kaynaktan gelen veriler kullanıldı. 2012’nin ruhunu en iyi şekilde yansıtacak isimleri oluşturmak için spam ve tekrarlanan aramalar filtrelendi.

Trend olan sorgular, 2011’e kıyasla 2012’de aralıksız bir dönem boyunca en yüksek trafik hacmine sahip aramalardır. En çok Aranan sorgular, 2012’deki en popular terimlerdir. En yüksek arama hacmine sahip sorgular üst sıralarda yer alır.

video
 
Facebook Twitter Google Pinterest

Etiketler:

DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331