Ağaç işlemede son yenilikler bu fuarda!

Ağaç işlemede son yenilikler bu fuarda!
Facebook Twitter Google Pinterest

Bugün kapılarını açan Ağaç İşleme Makinesi, Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı, 14 Ekim'e kadar İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde devam edecek

Ağaç işleme makineleri ve yan sanayileri sektörünün buluşma noktası Ağaç İşleme Makinesi Fuarı kapılarını açtı. 1988 yılından itibaren Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’nın, 1997 yılından itibaren de İntermob Fuarı’nın düzenlenmesiyle bölgede önemli bir ticaret merkezi haline gelen fuarlar, ağaç işleme makineleri, mobilya ve orman ürünleri endüstrilerini bu yıl ilk kez REED-TÜYAP ile AİMSAD arasında yapılan işbirliği anlaşmasıyla bir araya getiriyor. 

30 ülkeden katılım

AİMSAD işbirliğiyle yapılan fuara bu yıl 30’ün üzerinde ülkeden 900’e yakın firma ve firma temsilciliğinin katılımı bekleniyor. Yabancı ziyaretçi oranının yüzde 11-12 civarında olduğu fuarda, bu yıl bu rakamın yüzde 14-15’lere çıkması amaçlanıyor. Fuarın önümüzdeki 5-7 yıl gibi uzun vadeli hedefinde ise ziyaretçilerin yüzde 30’unun yabancı olması yer alıyor.

Pazardan daha çok pay

2014 yılın da 5-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen, ahşap ve mobilya endüstrilerinin bölgesindeki en büyük ticari platformu Ağaç İşleme Makinesi Fuarı, bu yıl ise yurt içi ve yurt dışında yoğun olarak yaptığı pazarlama çalışmalarıyla katılımcı ve ziyaretçilerin beklentilerinin üzerinde bir başarı elde etmeyi hedefliyor.2,5 milyarlık nüfusu, gelişmekte olan ekonomileri ve değişen hayat standartları ile Türkiye ağaç işleme ve mobilya sektörleri için çok önemli bir pazar olan Avrupa, Kafkasya, Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Karadeniz havzasında REED ve TÜYAP’ın yurt dışı ofisleri aracılığıyla gerçekleştirilen etkili tanıtım çalışmaları sayesinde, katılımcıların bu önemli pazardan daha çok pay almaları amaçlanıyor. Ağaç İşleme Makinesi Fuarı bu bölgelere ihracatını artırmak isteyen Türk üreticileri ve Türkiye üzerinden pazara erişim arayışında olan yabancı katılımcılara, bulunmaz fırsatlar sunacak.

65 bin ziyaretçi bekleniyor

30’un üzerinde ülkeden 900’e yakın firma ve firma temsilciliğinin katılımı beklenen fuarlar, sektördeki tüm gelişmelerin ve yeniliklerin Türkiye ve Avrasya coğrafyasındaki ilk adresi olacak.  Dünyanın lider üreticilerini, karar alma konusunda yetkili alıcılar ile buluşturarak sektöre güç katacak olan Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’nın, 100’den fazla ülkeden 65 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

Facebook Twitter Google Pinterest


DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331