Alüminyum sektörü Aluexpo'yu bekliyor

Alüminyum sektörü Aluexpo'yu bekliyor
Facebook Twitter Google Pinterest

ALUEXPO 2015, 4. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nin 9, 10 ve 11. hollerinde, Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş tarafından TALSAD – Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği’nin desteği ile düzenlenecek.

İlk kez düzenlendiği 2009 yılınndan bu yana yoluna büyüyerek devam eden ALUEXPO 2015 fuarına 34 ülkeden 349 katılımcı ile 70’ i aşkın ülkeden 10.000’nin üzerinde sektörel ziyaretçi bekleniyor.Yaklaşık 20.000 m2 fuar merkezinde 9.062m2 net stand alanı ile düzenlenecek olan ALUEXPO 2015 Fuarı global alüminyum sektörünün 2015 yılındaki en önemli fuarları arasında yer alacak.

9. Holde yer alan başta TALSAD üyeleri olmak üzere Türk alüminyum sektörünün önde gelen üreticileri sergileyecekleri her türlü alüminyum ürünü otomotiv, inşaat ve yapı, beyaz eşya, savunma, ulaştırma, ambalaj ve üretimlerinde alüminyum kullanan benzer sektörlerden gelen profesyonellerin beğenisine sunacaklar. 10. ve 11. Hollerde sektörün uluslararası tedarikçileri, alüminyum üreticilerine ve sektörle ilgili faaliyet gösteren ziyaretçilere son teknoloji makina, ekipman, malzeme ve servislerini tanıtacaklar.

Eş zamanlı sempozyum

Fuarla eş zaman ve mekanda, TALSAD (Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği), TÜBİTAK MAM (Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Marmara Araştırma Merkezi) ve TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası'nın katkılarıyla "7. Alüminyum Sempozyumu" düzenlenecektir. Sempozyum sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenlerin katılımıyla alüminyum sektörünü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi ve Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı amaçlamaktadır. Ayrıca bu yıl ilk defa "Alüminyumun Yaratıcı Elleri" konulu bir "ALUS2015 Fotoğraf Yarışması ve Sergisi" düzenlenecek.

AR-GE Proje Pazarı

Fuarda ayrıca İDDMİB ( İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği) stantlarında “Metalik Fikirler” proje etkinliği yer alacaktır. İDDMİB koordinatörlüğünde, metal sektörünün ihtiyaç duyduğu hammaddelerin özelliklerini ve çeşitliliğini artırarak ana ürün gruplarından mamul ürünlere inovasyon özelliği katan projeleri metal sanayisine kazandırmak ve yüksek katma değerli üretime katkı sağlanması amacıyla üniversite-girişimci-sanayici işbirliğinde “Metalik Fikirler” 4. AR-GE Proje Pazarını da ALUEXPO’da ziyaret edebilirsiniz.

Fuara ulaşım ve ziyaret saatleri

Dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından gelecek ziyaretçiler, ALUEXPO 2015 Fuarı’nı 8,9 ve 10 Ekim tarihlerinde saat 10:00 – 18:00 saatlaeri arasında ziyaret edebilirler. Fuar süresince fuar alanına aşağıda belirtilen noktalardan ücretsiz servisler sağlanacaktır.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar Geliş

Kalkış: 10:00 - 11:00 - 12:00

Dönüş: 16:00 - 17:00 - 18:00

 

Bakırköy Deniz Otobüsü İskelesi

Kalkış: 09:30 - 11:15

Dönüş: 17:15 - 18:15

 

Taksim AKM Önünden

Kalkış: 8:30

Dönüş: 18:15

 

Dünya Ticaret Merkezi Metro Durağı

09:00 – 18:30 saatleri arasında 20 dakika ara ile ring seferi düzenlenecektir.

Facebook Twitter Google Pinterest


DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331