Armada AVM'de BM destekli fuar

Armada AVM'de BM destekli fuar
Facebook Twitter Google Pinterest

 

BM Çölleşme ile Mücadele 12. Taraflar Konferansı (COP 12) kapsamında ARMADA Alisveris Merkezi`nde düzenlenen Sürdürülebilir Arazi Yönetimi (SAY) Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı

BM Çölleşme ile Mücadele 12. Taraflar Konferansı (COP 12) kapsamında ARMADA Alisveris Merkezi`nde düzenlenen Sürdürülebilir Arazi Yönetimi (SAY) Fuarı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr. Lütfi AKCA, BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNCCD İcra Direktörü Monique BARBUT, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Hanifi AVCI ve beraberindeki üst düzey yöneticilerin katılımıyla açıldı.

23 Ekim'e kadar sürecek

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr. Lütfi AKCA ve BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNCCD İcra Direktörü Monique BARBUT, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü standını ziyaret etti ve bilgi aldilar. 12-23 Ekim tarihleri arasında sürecek olan BM Çölleşme ile Mücadele 12.Taraflar Konferansı kapsamında gerçekleşen fuar açılışına yoğun ilgi gösterildi. Sürdürülebilir Arazi Yönetimi konsepti altında birleşen sergiye Türkiye’den ve uluslararası bir çok ülke ilgi gösterdi. Armada Alışveriş Merkezinde düzenlenen Fuar 48 ayrı standa ev sahipliği yapıyor. Türk katılımcılarının yanı sıra fuarda Amerika, Çin, Afrika’dan da katılımcılar 11 stant açtı. Türk geleneksel el sanatları ve kültürünü tanıtmak için yer alan cam üfleme, seramik, ipek dokuma ve el oymacılığı standları yabancı katılımcılardan büyük ilgi gördü. Fuar 23 Ekim tarihine kadar bütün katılımcılara ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler.

BM Sekreter Yardımcısı'dan ziyaret

Fuar öncesinde  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof Dr.Lütfi AKCA  ve BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNCCD İcra Direktörü Monique BARBUT Türk Pavilionunu ziyaret etti. Yörük bölgesinin geleneksel kıyafetlerini giyerek gazetecilerinin karşısına çıkan BARBUT, Sarıkeçileliler yörüklerine ait  kıl çadıra konuk olarak geleneksel lezzetleri tattı.

Kaynak: www.unccdcop12.gov.tr

Facebook Twitter Google Pinterest


DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331