Bayilik arayan bu fuara koşuyor

Bayilik arayan bu fuara koşuyor
Facebook Twitter Google Pinterest

Ulusal ve uluslararası ölçekte yaklaşık 350 firma katıldığı franchising fuarı, 'Bayim Olur Musun?' 13. kez kapılarını ziyaretçilere açtı

15-18 Ekim tarihleri arasında Yeşilköy CNR Expo Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ve bu yıl 13’üncü kez kapılarını açan fuara ulusal ve uluslararası ölçekte yaklaşık 350 firma katılıyor. Türk markalarının uluslararası arenada boy gösterebilmesine aracılık yapan çok sayıda yabancı yatırımcının da yer aldığı fuarın açılışına Malezya Ticaret Bakanı Hamzah Bın Zaınudın da katıldı. Malezya Franchise Derneği de fuara Malezya kökenli 15 markayla iştirak ediyor. 22 bin metrekare alanda gerçekleşen fuar, franchise sektörünün her geçen yıl ne kadar geliştiğinin de bir göstergesi kabul ediliyor.

Öncelikli tercih

Kendi eko sistemini yaratan franchising sektöründe, bu yıl da önemli bir büyüme yaşanacağını belirten Medyafors Fuarcılık Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu, ‘’2015’te 22.000 m2 alanda 400 markanın katılımı  ile gerçekleşmesini beklediğimiz fuar franchise sektörünün her geçen yıl ne kadar geliştiğinin göstergesi. Hızını arttıran markalar 2015’te de dur demeyecek. Artık Türkiye, coğrafi konumu, kıtalar arası oluşturduğu köprü açısından bayilik ve distribütörlük vermek isteyen markaların öncelikli tercihi. Türkiye pazarının büyüklüğü tartışılmaz boyutlarda.’’ dedi.

Önemli markalar katılıyor


Tüm sektörleri franchise çatısı altında toplayan fuar, bu yıl da Ortadoğu, Balkanlar, ABD, Avrupa  Birliği  ve Türki Cumhuriyetlerden gelen yatırımcıları  Türk markalarıyla buluşturacak. Ortadoğu’nun franchise konusunda lider kuruluşu Francorp Türk markalarıyla bir araya gelecek. Malezya Franchising Derneği, beraberinde getireceği 10 markasıyla fuarda yerini alacak. Avrupa piyasasına hakim, İngiliz danışmanlık  firması How 2 Franchise ın franchise uzmanı Rod Hindmarsh da fuarda olacak. 20 yılı aşkın süredir uzman franchise danışmanları ile İngiltere’de hizmet veren The Franchise Company Türk markaları için İstanbul’a gelecek. Ayrıca Avrupa Franchise Federasyonu’nun (EFF) her yıl düzenlenen toplantısı bu yıl fuar da gerçekleşecek.

Facebook Twitter Google Pinterest


DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331