Ekonominin kalbi TÜMEXPO'da atacak

Ekonominin kalbi TÜMEXPO'da atacak
Facebook Twitter Google Pinterest

TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı Organizasyonu, Discover Events ile 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde (ICC) ekonominin nabzını tutacak.

Türkiye ekonomisinin nabzı 22-25 Ekim'de TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı'nda atacak. Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar Doğan, TÜMEXPO 2015 Fuarı'na ilişkin, "Etkinliğimiz, ALLINTECH ve Helal Expo Fuarları ve KOBİ Şurası ile yerli ve yabancı devlet adamlarını bir araya getirecek ve ekonominin nabzını tutacak" dedi. Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete ise fuar ile birçok sektörde Türkiye'nin önde gelen firmalarını uluslararası firmalar ile biraraya getireceklerinin altını çizdi. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştireceği fuarın kapanışını ise Başbakan Ahmet Davutoğlu yapacak. TÜMEXPO Fuarı, makine, tekstil, gıda, otomotiv, kozmetik, inşaat gibi önde gelen sektörlerde faaliyet gösteren firmaları yabancı firmalar ile bir araya getirecek. Proje Türkiye ekonomisinin son yıllarda göstermiş olduğu büyüme ve uluslararası ticarete yapmış olduğu katkılar ile Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Orta Asya gibi bir çok ülkenin farklı sektörlerinden ziyaretçi ve katılımcıları buluşturan ticari anlamda uluslararası bir platform olma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Eş zamanlı KOBİ Şurası

Fuar içinde yer alan ALLINTECH(All innovation Technology) Salonu, inovasyon projelerine yatırım yapan büyük firmalara, çalışmalarını tanıtma fırsatı verecek, ayrıca bu dev fuar projesi, eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek Kobi Şurası ile uluslararası konuşmacılar ve katılımcılara da ev sahipliği yapacak. Dünya ticaretinin ve uluslararası organizasyonların başlıca merkezlerinden biri olan İstanbul'da gerçekleşecek olan bu büyük organizasyon katılımcıları, ikili iş görüşmeleri yapabilecek, yeni bağlantılar kurma fırsatı yakalayabilecekler. Kobi Şurası ile uluslararası dengelerin güncel durumlarını izleyebilecek ve iyileştirme önerilerinden faydalanabilecekler. Ayrıca Katılımcılar ayrıca Allintech Salonu ile inovasyon teknolojilerini yakından inceleme fırsatı da bulacaklar.

Açılışı Cumhurbaşkanı yapacak

TÜMEXPO 2015/İstanbul-TÜMSİAD Sanayi ve Ticaret Fuarı resmi açılışını 23 Ekim Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Erdoğan'ın yanı sıra Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Bertrand Badre, İslam Kalkınma Bankası Başkanı Ahmad Mohammad Ali (IDB), Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Muhammad Şhahbaz Sharief ile çok sayıda devlet adamı, yabancı konuk, Türk girişimcileri ve sanayici de bu önemli etkinliğin konukları arasında olacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu ise fuar kapsamında 24 Ekim Cumartesi akşamı gerçekleşecek değerlendirme toplantısı ve gala yemeğine eşlik ederek iş adamları ile bir araya gelecek.

'Ekonominin nabzını tutacak'

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar Doğan, TÜMEXPO 2015 Fuarı'nın 8 ana sektörde yaklaşık 300 firma ve 28 ülkeden bin 500, toplamda 40 bin ziyaretçiyi ağırlayacağını söyledi. Fuarın, G20 kapsamına alındığını ve Türkiye'nin en önemli ekonomi etkinliklerinden biri olma özelliği taşıdığını dile getiren Doğan, "TÜMEXPO 2015 Fuarı, ALLINTECH ve Helal Expo Fuarları ve KOBİ Şurası ile yerli ve yabancı devlet adamlarını bir araya getirecek ve ekonominin nabzını tutacak" değerlendirmesinde bulundu. Doğan, TÜMSİAD olarak KOBİ'ler başta olmak üzere tüm ticari işletmelere gelişimleri ve büyümeleri konularında destek sağladıklarını belirterek, işletmelerin kurumsallaşması ve küresel rekabet ortamlarında çalışmalar yapması amacıyla organizasyonlar düzenlediklerini ifade etti. TÜMEXPO Fuarı'nın ilkini 2013'te İstanbul'da ikincisini ise 2014'te Gaziantep'te düzenlendiklerini hatırlatan Doğan, şöyle devam etti: "Bu yıl 3. kez düzenleyeceğimiz fuarda, Dünya Bankası ve İslam Kalkınma Bankası iş birliği ile G20 himayesinde KOBİ Şurası da düzenlenecek. KOBİ'ler için İslami Finans konusunun ele alınacağı KOBİ Şurası'nda başta G20 ülkelerinden temsilciler olmak üzere, özel sektör, çok uluslu kalkınma kuruluşları, politika yapıcılar ve düzenleyici otorite temsilcileri, İslami Finansın KOBİ'lere sunduğu imkanları dinleme fırsatı bulacak. Şurada, KOBİ'lerin İslami Finans'a erişimlerinin kolaylaştırılması için oluşturulması gereken düzenleme ve politika çerçevesinin taşıması gereken ana unsurlar da ele alınacak. Bu etkinliğin Türkiye ekonomisine kazandıracağı ivme ve katma değerin büyüklüğü şimdiden bizleri son derece heyecanlandırıyor ve küresel kriz ortamında ülkemizin ekonomik geleceğine umutla bakmamıza vesile oluyor."

Kaynak: Timeturk

 

 

 

Facebook Twitter Google Pinterest


DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331