Girişim, inovasyon ve yönetim dergisi Optimist’in Ocak sayısı çıktı

Girişim, inovasyon ve yönetim dergisi Optimist’in Ocak sayısı çıktı
Facebook Twitter Google Pinterest
Türkiye ve dünyadan girişim, inovasyon ve yönetim alanındaki gelişmeleri sayfalarına taşıyan Optimist’in bu ayki kapak konusu “Elektrikli Araçlar”.

Dünyanın dört bir yanında devletler bu araçların maliyetlerini azaltmaya, elektrik dolum istasyonlarının sayısını artırarak menzil kaygılarını gidermeye, üreticilere ve araştırma kuruluşlarına kaynak sağlayarak daha güçlü pillerin ve daha hızlı şarj istasyonlarının geliştirilmesini kolaylaştırmaya çalışırken Türkiye de TÜBİTAK’ın çağrısıyla yerli elektrikli araç üretme peşinde. Optimist kapsamlı dosyasıyla “Yeni teknolojiler yaratan elektrikli araçta küresel bir marka çıkarmak mümkün mü” sorusuna yanıt arıyor. 

Tüketici eğilimlerinden IT’ye, parakendeden maaşlara 2014 trendleri ile inovasyon, kuluçka ve müşteri deneyim merkeziyle sadece kendi çözüm ortaklarını değil, Türkiye’nin yenilikçi şirketlerini de çıkaran Avea’nın teknoloji üssü AveaLabs’ı bu ayın diğer öne çıkan haberleri. Pozitron’un kurucusu Fatih İşbecer’in Türkiye’deki girişimcilik anlayışını, Türkiye’nin engelli işgücü için ilk kariyer portalı olan Engelsizkariyer.com’un kurucusu Hasibe Kızıltaş’ın engelleri kaldırma yolundaki adımlarını ve İstanbul Gayrettepe metro istasyonunda kapılarını açan Dialogue in the Dark sergisi konseptinin mimarı Andreas Heinecke’nin girişimini anlattığı röportajlar da bu sayıda ilginizi çekecek konular arasında. 

Girişimciler, yöneticiler, kadın girişimci ve profesyonel çalışanlar, akademisyenler, ekonominin ve sivil toplumun tüm aktörleri için yeni döneme ilişkin derinlikli araştırma, analiz ve çarpıcı röportajların yer aldığı Optimist’in Ocak sayısını, D&R mağazaları, Remzi Kitabevi ve seçkin bayilerde bulabilirsiniz. 

www.optimistdergi.com 
dergi@optimistdergi.com 
www.facebook.com/optimistdergi 
https://twitter.com/optimistdergi

Facebook Twitter Google Pinterest

Etiketler:

DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331