Global Girişimcilik Haftası

Global Girişimcilik Haftası
Facebook Twitter Google Pinterest
Dünya genelinde 123 ülkede kutlanan Global Girişimcilik Haftası yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri yenilikçilik potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik ediyor.

 

Global Girişimcilik Haftası bu sene Türkiye’de dördüncü defa, 12-18 Kasım 2012 tarihleri arasında kutlanacak. Haftanın tüm paydaşları bu sene tek bir logo altında toplanacak. 2012 Global Girişimcilik Haftası’nın İcra Kurulu; Bahçeşehir Üniversitesi, Business Networking Akademi, Endeavor, İstanbul Bilgi Üniversitesi, JCI, GYİAD, KAGİDER, MIT EF, MG Danışmanlık, Özyeğin Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, TEPAV – GEP, TOBB, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, TÜGİAD ve Turkcell’den oluşmaktadır.

Geçtiğimiz sene Türkiye’de 14 – 20 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenen Global Girişimcilik Haftası’na TOBB liderliğinde TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Endeavor ve MITEF Türkiye eş ev sahipliği yapmıştı. 2011’de 81 ilde 211 paydaş katılımıyla toplam 239 etkinlik düzenlendi ve Türkiye, Global Girişimcilik Kongresi’nde 120 ev sahibi ülke arasından “Yılın Ülkesi” ödülünü kazandı.

GGH kapsamında sivil toplum örgütleri, üniversiteler, devlet kurumları, özel sektör ve medyanın yer aldığı 200′den fazla paydaş Global Girişimcilik Haftası boyunca tüm Türkiye genelinde 200′ün üzerinde etkinlik düzenliyor. Etkinlikler kapsamında paneller, konferanslar, oturumlar, çalışma atölyeleri, fikir yarışmaları, eğitim programları, web buluşmaları ve vaka çalışmaları organize ediliyor.

Küresel ölçekte başarılarını kanıtlamış girişimciler, Türkiye’nin önde gelen iş adamları, fikir önderleri, profesyonel yöneticiler ve uzmanlar gönüllü olarak gençlerle buluşuyor. 15- 30 yaş arasındaki gençlerde girişimcilik bilincini oluşturup potansiyellerini ortaya çıkarmak için bilgi ve birikimlerini paylaşıyor.

Siz de girişimcilik vizyonu çerçevesinde Global Girişimcilik Haftası’na katkı sağlamak veya girişimcilik ekosistemine dahil olmak istiyorsanız bizi web sitemizden ve sosyal medya kanallarımızdan takip etmeniz ve organizasyonlara katılmanız yeterli…

 

ETKİNLİK TAKVİMİ

Facebook Twitter Google Pinterest

Etiketler:

DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331