OTOMOTİV 2012 FUARI

OTOMOTİV 2012 FUARI
Facebook Twitter Google Pinterest
Fuar Habercisi / D.ALİ ÖZDEMİR; Dünya pazarında gerçekleşen devamlı innavosyonun otomotiv sektörüne yansımaları bu hafta 06-09 Aralık tarihleri arasında CNR fuar merkezinde gösterildi.

 

KOSGEB’ ten %50 destek

Sektördeki 18. fuarıyla karşımıza çıkan 18.Uluslararası, Otomotiv Yan Sanayi, Yedek Parça, Aksesuar ve Servis Ekipmanları Fuarı , KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı)  nın %50 oranında desteğiyle ziyaretçilere açıldı.

 

Türkiye Otomotiv Sektöründe daha da gelişmek istiyor.

Her ne kadar %100 yerli Türk arabamız olmasada,yer aldığı coğrafyada ileri düzeyde otomotiv sanayisini kurmaya çalışan Türkiye ,fuarda sunulan otomotiv parça aksesuar ve ekipmanlarıyla  otomotiv yan sanayisiyle yeni pazarlarda rekabet yaratmayı sürdürdüğü görüldü. Otomotiv Fuarı,otomotiv sektörüyle ilgili olan otomotiv parçaları toptancılarını,otomotiv bakım hizmetlerini yerine getiren firmalar ile otomotiv sektörü imalatçılarını bir araya getirdi.

 

Geçen seneye göre yurtdışından gelen firmaların ve ziyaretçilerin azlığı göze çarptı

2011 deki 17.Otomotiv fuarında Pakistan,Fransa ,Polonya,Almanya,Mısır,Senegal ve birçok ülkeden yurtdışı katılımcılarının olmuş olmasına rağmen bu seneki 18.Otomotiv Fuarı’ında yurtdışı katılımcı firmalarının 2011 e göre az oldugu görüldü.

Belki havaların bozuk oluşu mu etkili oldu bilinmez ziyaretçi sayısıda geçen seneye göre gözle görülebilicek sekilde azdı.

 

Fuardaki otomotiv parça,aksesuar,ekipmanlara gelecek olursak;

Fuarda ; 10”30” lik Hidrolik jant pres ve düzeltme makinası,Opsiyonel Çift Özellikli Lastik Değiştiriciler,dizel araçları olanlar bilirler geliştirilmiş Common Rail Sistem Test tezgahları,Interface ve Camboz özellikleri geliştirilmiş olan Birim Pompa Test Tezgahları,Marş Motoru-Hidrolik Direksiyon ayarları sistemleri,Rot-Balans ayarlarlama sistemleri,dayanıklılığı 3500 kg olan Çift Sürümlü Elektromekanik Oto Lifti  yer aldı.

Facebook Twitter Google Pinterest

Etiketler:

DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331