Sağlık teknolojisine yatırım zamanı

Sağlık teknolojisine yatırım zamanı
Facebook Twitter Google Pinterest

 

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekler Federasyonu (SADEFE) Başkanı Opr. Dr. Orhan Koç, 21 Ekim'de başlayacak olan Medikal Cihaz Fuarı'nın Türkiye'nin sağlık teknolojisine yatırım açısından önemli olduğunu kaydetti.

Medikal ve sağlık sektöründeki yeni teknolojilere ve uygulamalara ev sahipliği yapacak İstanbul Health Expo 3. Medikal Cihaz Fuarı ve Bütünleşik Sağlık Hizmetleri, Uluslararası Sağlık Kongreleri ve Sempozyumları 21 Ekim Çarşamba günü başlayacak.  CNR Holding organizasyonu, SADEFE, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunca desteklenen fuara 51 ülkeden, 3 bin 500 üst ve orta düzey yöneticinin katılması bekleniyor.

Sektör için çok önemli

Fuara ilişkin, CNR Expo'da düzenlenen basın toplantısında konuşan SADEFE Başkanı Koç, sağlık fuarıyla, kongre, kurs ve sempozyumları bir araya getirerek tüm paydaşları aynı anda bir konu etrafında topladıklarını söyledi.  Koç, fuarda verilecek bilgilerin Türkiye'de üretim, yatırım yapmak ya da buradaki ürününü yurt dışında satmak isteyenlere çok ciddi bilgi aktarımı olacağını belirterek, şöyle devam etti: "Buradan elde edilecek çıktılar özellikle ülkenin sağlık teknolojisi bakımından ciddi bir yatırım alanı oluşmasına vesile olacaktır. Bu fuar bütün süreçlerin konuşulduğu bir toplantı olacak. Bu sektör için de çok önemli. Sağlıkta hızlı gelişmeler oluyor. Hem sağlık hizmet sunumu hem de erişim açısından hakkaniyetle tüm vatandaşlarımızın sağlığa erişiminde çok ciddi gelişmeler oldu ancak bunun kadar önemli olan, sağlıktaki teknolojiyle buluşma sağlanmış oldu. Bu teknolojinin sürdürülebilir olması, yurt içinde üretilebiliyor olması çok önemli. Bu açıdan bu etkinliğin yerli üretime de ışık tutacağını düşünüyoruz." Koç, fuarın tüm masraflarının CNR Sektörel Fuarcılık AŞ tarafından karşılandığına işaret ederek, bu durumun da önemli bir sosyal sorumluluk davranışı olduğunu ifade etti.

Dikey doğum koltuğu

Sağlıkta uygulanan yeni teknolojileri tanıtmak üzere gerçekleştirilecek etkinlik, bir çok inovatif ürüne de ev sahipliği yapacak. TÜBİTAK tarafından desteklenen "Dikey Doğum Koltuğu"nun da tanıtımının gerçekleştirileceği fuarda, medikal cihaz sektöründe yapılan ihracatın katma değerini yükselterek, sektör rekabetini artırmak da hedefleniyor.  Fuarda, ameliyathane cihazlarından laboratuvar malzemelerine, tek kullanımlık ürünlerden hastane mobilyalarına, fizik tedavi, rehabilitasyon cihazlarına kadar pek çok ürün sergilenecek. Sektör profesyonellerinin ağırlanacağı fuarda, "Demo Hastane" kurularak, sürekli gelişen sağlık sektöründeki hizmet ve teknoloji sektör mensuplarının inceleme ve beğenisine sunulacak.

 

 

Facebook Twitter Google Pinterest


DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331