Vali Büyük’ten SAKARYA’ya fuar alanı müjdesi

Vali Büyük’ten SAKARYA’ya fuar alanı müjdesi
Facebook Twitter Google Pinterest
Müjde niteliğinde açıklama yapan Büyük, " Belediye başkanlarımızla bir araya gelerek bu işin adını artık koyacağız. Güzel bir proje ile herkese hitap eden bir çalışma yapılacak" dedi.

YENİ YÖNETİMLE 
Sakarya Sanayici ve İşadamları Derneği (SASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Bahar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Vali Mustafa Büyük'ü ziyaret etti. Vali Büyük'ün makamında kabul ettiği SASİAD Yönetimi, geçtiğimiz ay yapılan kongre hakkında bilgiler verdi. SASİAD Başkanı Aydın Bahar, genel kurulun ardından üye işadamlarının teveccühü ile yeniden göreve seçildiğini ifade ederek, Yönetim Kurulu üyeleri tek tek tanıttı. Dernek çalışmalarını anlatan Bahar, SANTEK fuarı hakkında çarpıcı bir tespitte bulunarak şehrimiz adına acı bir gerçeği ortaya koydu.

ŞEHİRDE BAŞKA YER YOK 
Şeker Fabrikası depolarında yapılan fuarın Marmara Bölgesine hitap ettiğini, İstanbul, Bursa, Bilecik, Kocaeli gibi bir çok ilin fuara iştirakte bulunduğunu söyleyen Bahar," Katılımcı firmalarla birlikte tüm iştirakçilerin beğenisini kazanan ve profesyonel bir şekilde yaptığımız Sakarya Sanayi ve Ticaret Fuarı, maalesef fiziki mekan yani bir fuar merkezinin yokluğunun gölgesinde kaldı. Fuarımızı 43 bin kişi ziyaret etti.Şeker Fabrikası depoları uygun değil ama başka fuar yapabileceğimiz bir yer bu şehirde yok " dedi.

"SİZ ÖNCÜ OLUN"
Bir çok ilden gelen yatırımcı ve iştirakçi firmanın sitemini Vali Büyük'e aktaran Aydın Bahar, "Bir çok firma fiziki mekan yetersizliği nedeni ile fuarın aynı alanda yapılması halinde önümüzdeki yıllarda katılmayacaklarını bildirdiler. Kaldı ki Şeker Fabrikası devir edildi. Bundan sonra belki izin verirler belki vermezler, ama biz artık Sakarya olarak sizin öncülüğünüzde bir yol haritası belirleyerek şehrimize modern bir Fuar ve Kongre merkezi kazandıralım.Erenler ve Serdivan Belediye Başkanlarının bu konuda açıklamaları var" dedi.

ADINI KOYALIM 
Vali Mustafa Büyük, Yönetim Kurulu üyelerine başarılar dileyerek STK'ların önemine değindi. Fuar alanı eksikliğinin olduğuna dikkat çeken Vali Büyük, " Bu işin artık adını koymak gerekir. Belediyelerimizle yerel yönetimlerle bir araya gelerek bu konuyu görüşeceğiz. Bunun bir plan ve organizasyon dahilinde yapılması gerekir. Hangi bölgeye yapılabilir, nasıl kullanılır, yerel yönetimlerin görüşleri bunlarda çok önemli. Çalışma başlatacağız" diye konuştu. 

BAŞKANLARLA GÖRÜŞME 
Vali Büyük, "Fuar alanının ulaşım bakımında da kolay olması gerekir. Herkesin beklentisine cevap veren hatta yılın 365 günü kullanılabilecek yeterli donanım ve farklı özelliklerde bir proje hayata geçirilebilir. Tam donanımlı, ulaşımı olan, her alanda değerlendirilebilecek, gerektiğinde konser bile verilebilecek bir alan konusunda çalışılabilir. Başkanlarımızla görüşerek bir çalışma başlatacağız" dedi.

http://www.sasiad.org.tr

Facebook Twitter Google Pinterest

Etiketler:

DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331