Zayıflatan, selülit gideren, romatizmaya iyi gelen AYAKKABI

Zayıflatan, selülit gideren, romatizmaya iyi gelen AYAKKABI
Facebook Twitter Google Pinterest
AYMOD İNOVASYON GEÇİDİNE DÖNÜŞTÜ (fuar habercisi /fotoğraflar:Sertaç ERKAN)

Platform topuktan, babete, spor ayakkabıdan çizmeye kadar pek çok ürünün sergilendiği AYMOD Fuarı, inovatif ürünlere de ev sahipliği yaptı. Zayıflatan, selülit gideren, romatizmaya iyi gelen inovatif ürünler de ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

2012 Sonbahar - 2013 Kış sezonu ayakkabı modasının görücüye çıkarıldığı 47.AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı, CNR Expo İstanbul'da sektörün küresel oyuncularını buluşturdu.

Fuar büyümeye devam ediyor

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise 3. büyük ayakkabı fuarı 47.AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı sektörün bütün temsilcilerini bir araya getirdi. 4 gün boyunca kapılarını ziyaretçilere açık tutan fuar, CNR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık organizasyonu, Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV), Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu (TUAF), İstanbul Ayakkabı Esnaf ve Sanatkarlar Odası (İAESO) ve KOSGEB’in destekleriyle düzenlendi. AYMOD’u bu yıl 3 bin 90'ı yabancı olmak üzere 35 bin 748 profesyonel ziyaretçi gezdi. AYMOD, düzenlendiği bir önceki yıla göre yabancı ziyaretçi oranında yüzde 30 artış gösterirken, metre kare olarak da yüzde 15 daha büyüdü. 60 bin metre karelik alanda düzenlenen fuar yalnızca ekonomiye olan katkısıyla değil, sektörün sorunlarının da dile getirildiği bir platforma dönüştü.

Isıtmalı ayakkabıyla ayaklar bayram edecek

47.AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı, inovatif ürünlerin de buluşma noktası oldu. Yürüyüş yaptıkça karın kaslarını harekete geçirip yağları yakan özel tabanlı ayakkabılardan klimalı ayakkabıya kadar pek çok fonksiyonel ürün AYMOD’a damgasını vurdu. Tasarımlar arasında en çok dikkat çeken; bel ağrılarına, romatizmaya iyi gelen ayak ısısını 65 dereceye kadar çıkarabilen

ısıtmalı ayakkabı oldu. Asya ve Asya'nın kuzeyindeki kış aylarının uzun ve soğuk olduğu ülkeler hedef alınarak tasarlanan ayakkabı, AYMOD Fuarı için ilk kez görücüye çıkarıldı.

Ayakkabı tasarımları da küresel ısınmadan etkilendi

AYMOD Fuarı'nda bu yıl birbirinden ilginç ayakkabı tasarımları da sergilendi. Tasarımlar arasında en çok dikkat çeken İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin "Buz Devri" isimli sergisi oldu. Küresel ısınmadan kaynaklı iklim değişikliklerinden etkilenen İstanbul Üniversitesi öğrencileri, soğuk havalarda giyilebilecek ayakkabılar tasarladılar. Fuar alanında ayrıca İDMİB'in 2011 yılında düzenlediği Ayakkabı Tasarım Yarışması'nda ilk 9'a giren ayakkabı tasarımları da sergilendi. Sergide özellikle Recep Serdar Bozok'un 'hamam' temalı ayakkabı tasarımı ilgi çekti. Sergi alanında Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin doğadan iham alarak tasarladıkları birbirinden ilginç ayakkabılar da büyük ilgi gördü.

Facebook Twitter Google Pinterest

Etiketler:

DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331